زندگی خطای دید است

زندگی تنها رویای باقی مانده نسل بشر است.اما چه وحشتناک است اگر تنها توهمش هم باشد

سال جنجالي سينماي هاليوود

سال 2008 در حالي به روزهاي پاياني خود نزديك مي شود كه با بروز اتفاقاتي پر هيايو دوران بحراني هاليوود  را رقم زد.

 

به گزارش منابع اينترنتي روز‌هاي آغازين سال 2008 با اعتصاب فيلمنامه نويسان سينماي امريكا شروع شد .سهم خواهي نويسندگان از سرمايه داران و كمپاني هاي بزرگ هاليوودي سينماي امريكا را دچار بحراني تاريخي كرد.

عدم حضور اين صنف در مراسم گلدن گلوب مراسم اسكار را در هاله اي از ابهام فرو برد.اعتصاب چند ماهه فيلمنامه نويسان حتي منجر به دخالت پليس و برخورد فيزيكي با آنان شد .بسياري از آنان خواستار دريافت حقوق بيشتري از هرينه ساخت فيلم ها  بودند.اصرار و اتحاد اين صنف و كليدي بودن نقش آنها در صنعت سينماي امريكا سبب شد تا خواسته هاي آنان با حمايت مردم و رسانه ها همراه شود و در اقدامي تاريخي آنها بودند كه پيروز شدند.

 

اما اين تنها اتفاق مهم سال ميلادي گذشته نبود چون دادگاه هاي امريكا پر بود از شكايت هاي عامه مردم از بازيگران و ستاره‌هاي هاليوودي كه يا مجرم بودند يا متهم.نمونه هايي كه منجر به اين شدند كه نقاب مردم سالاري و محبوبيت از آنان برداشته شود.

 

رفتار زشت "بريتني اسپيرز" ستاره بداخلاق سينما و موسيقي آمريكا پس از جدايي از همسر سومش در انظار عمومي ، حمله "وودي هارلسون" به يك عكاس و به دنبال آن محكوميت وي در دادگاه ،جنجال شكايت يك عكاس از "كيانور ريوز" كه در نهايت او را وادار به پرداخت جريمه اي سنگين كرد و نيز قتل و اعتراف ستاره قبلي سينماي آمريكا و ده ها نمونه ديگر نشان داد كه اخلاق در سينماي هاليوود رخت بربسته است.

 

بر اساس اين گزارش اعتياد و رواج آن در زندگي بازيگران هاليوودي از ديگر مواردي بود كه سبب نگراني مردم امريكا از وجود اين بيماري در بين قشري شد كه در بين مردم بسيار محبوب بودند.دستگيري فرزند "توني كرتيس" ، "تاتوم كرتيس" بازيگري كه نامزد دريافت جايره اسكار شده بود مدتها بحث روزنامه نگاران امريكايي بود.مرگ غم انگيز "هيث لجر" كه پس از بازي در نقش "جوكر" در فيلم "شواليه تاريكي" دچار افسردگي شئ ئ با مصرف مقادير بسيار زيادي ار مواد مخدر جان سپرد.اعتياد سنگين " امي واين هاوس " خواننده بريتانيايي و افت او در كارش نيز از اين دست بودند.

 

موضع گيري كليساي واتيكان و جوامع مذهبي در برابر سينماي هاليوود نادر ترين اتفاقي از اين نمونه در تاريخ است.تكفير و تحريم فيلم تازه "ران هوارد" ، "شياطين و فرشته ها" كه در ادامه فيلم ضد مسيح " كد داوينچي" و با همان عوامل ساخته شد يكي از واكنش هاي رسمي  واتيكان به سينماي هاليوود بود.علاوه بر اين واتيكان و كليسا        پس از مراسم اسكار در بيانيه رسمي از انتخاب هاي آكادمي اسكار انتقاد كرد.برگزيده شدن فيلم هاي خشني چون "پيرمردهاسرزميني ندارند" و "خون به پا خواهد شد" كه سرشار از صحنه هاي خشن بودند اين واكنش را از سوي واتيكان به دنبال داشت.

 

اين تمام آن چيزي نبود كه سينماي هاليوود را دور تزر از انسانيت مي ساخت .ساخت و نمايش فيلم هايي كه سرشار از لحضات كثيف وخشن بودند مانند" اره 5" و "خانه" و … اعتراض سنگين كارشناسان و روانشانسان را به دنبال داشت و همچنسن در ادامه نمايش فيلم هاي خرافه گرايانه اي چون "هري پاتر" آغاز ساخت فيلم "39 گوي" به كارگرداني "اسپيلبرگ" نيز سبب شد كه سينماي هاليوود چهره واقعي خود رابه خوبي نشان دهد.

 

بحران اقتصادي آمريكا نيز بر صنعت سينماي آمريكا تاثيري چشم گير داشت.به طوري كه بسياري از شركت هاي هاليوودي دچار ضررهاي زياد شدندوجدايي كمپاني "پارامونت" و " دريم وركس" از يكديگر و نمايش شرم آور فيلم هايي كه سود چنداني براي سازندگان خود نداشتند مانند "هنكوك" و "تحت تعقيب" نيز از اين نمونه است.

 

سال 2008 با اعتصاب آغاز شد و با اعتصاب هم تمام مي شود كاتحاديه بازيگران سينماي امريكا كه در تمام طول سال به دنبال افزايش حقوق خود بودند در تصميم نهايي راي به اعتصاب در برابر سرمايه داران بزرگ هاليوودي گرفتند.

هاليوود كم كم به روزهاي پاياني قدرت خود آغاز مي شود و اين توانايي سينماي اروپا و آسيا را روشن مي سازد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1387ساعت 13:16  توسط   | 

كريسمس هاليوود با انيميشن اسراييلي

در پايان ماه دسامبر و در واپسين روزهاي سال 2008 سينماهاي هاليوود پذيراي انيميشني سياه از سينماي رژيم اشغالگر قدس خواهند بود.

به گزارش آي ام دي بي اين فيلم را "آري فولمن " كارگردان اسراييلي ساخته كه "ساخت اسراييل" اثر قبلي وي باعث اعتراض ها و جنجال هاي بسياري شد.

نام اين فيلم كه در پايان ماه دسامبر به نمايش در خواهد آمد "والس با بشير" است كه به فراموشي ي نظامي اسراييلي از جنگ 33 روزه لبنان مي پردازد و ....

اين فيلم در ادامه سايست هاي جانبدارانه هاليوود از رژيم صهيونيستي صورت مي گيرد كه در چند سال اخير نمود بيشتري داشته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر 1387ساعت 14:3  توسط   | 

حمايت هاليوود از پروژه سينمايي موساد

سينماي هاليوود در اقدامي سوال برانگيز رسما حمايت مالي فيلمي را بر اساس پرونده هاي جاسوسي موساد و رژيم اشغالگر قدس بر عهده گرفت.

به گزارش آسوشيتد پرس اين فيلم كه بر اساس خاطرات واقعي يكي از ماموران جاسوسي اسراييل غاصب ساخته خواهد شد با نظارت كامل ماموران امنيتي موساد و با استفاده از پرونده هاي جاسوسي اين كشور توليد مي شود.

فيلمنامه اين فيلم را دو فيلمنامه نويس هاليوودي با نام هاي "ارز تادمور" و "گي نيتيو" خواهند نوشت.

اين در حالي است كه داستان اين فيلم پرده از خيالات واهي صهيونيست ها درباره اشغال سرزمين فلسيطين بر ني دارد و با اين حال حسايت حضور كارشناسان موساد نشانگر نگاه جانبدارانه اين فيلم از اسراييل غاصب است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر 1387ساعت 13:39  توسط   | 

سپهر حيدري:بازي هاي رايانه اي را براي كودكان دلپذير كنيم

مدافع تيم فوتبال باشگاه پرسپوليس تهران از لزوم توجه حدي نسبت به تدوين نظام رده بندي سني بازي هاي رايانه اي براي كودكان خبر داد.

سپهر حيدري در گفت وگو با ... گفت :بازي هاي رايانه‌اي هم بايد مانند ساير رسانه‌ها داراي يك نظام رده بندي سني باشد كه فضاي اين بازي ها را براي كودكان امن كند.

وي ادامه‌داد:ورزش از منابع ساخت بازي هاي رايانه اي در كشورمان است و به نظر من بايد براي اين بازي ها خشونت موجود در فوتبال دنيا ر ابكاهيم و آن را تلطيف كنيم.

حيدري افزود:با حمايت صدا وسيما و رسانه ها و مطبوعات و بهره گيري از تبليغات شاد وبا طراوت بايد اين نظام رده بندي سني ر ابراي كودكان كشورمان تنظيم كنيم.

وي در پايان گفت:آيتم بندي و طبقه بندي سني اين بازي ها براي كودكان عامل مناسبي است تا اين نظام در جامعه جا افتاده و در ذهن كودكان نهادينه شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 18:17  توسط   | 

هجممه رسانه هاي غربي عليه ايران

رسانه هاي غربي در واكنشي هماهنگ بر عليه شفاف سازي هاي رسانه هاي ايراني بر عليه فيلم "كشتي گير" هجمه و غوغايي مضحك به راه انداخته اند.

بر اساس اين گزارش اين فيلم كه با رويكردي ضد ايراني و در ادامه سياسيت هاي ضد ايراني –اسلامي ايالات متحده آمريكا ساخته شده نمايشگر شخصيتي شر وخشن از ورزشكار ايراني در برابر يك قديس كشتي گير از روسيه است كه "ميكي روك" نقش ان را بازي مي كند.

روزنامه گاردين در آخرين شماره خود نوشته است كه روزنامه هاي ايراني اين فيلم ارزشمند را اثري بر عليه سياست هاي جمهوري اسلامي ايران تصور كردهاند.

اين درحالي است كه در صحنه هاي از فيلم بر روي پيراهن ورزشكار ايراني كه نام "آيت الله" را دارد واژه مقدس "الله" نقش بسته است و قهرمان روسي پرچم كشورمان را مي شكند.

تلگراف به عنوان رسانه اي انگليسي مي نويسد: روزنامه ها و وب سايت ها در ايران اين فيلم را اثري در از هاليوود براي مقابله با كشور ايران ارزيابي كرده اند.

سايت نيوزويك با انتخاب صحنه هاي از فيلم كه دران به پرچم كشورمكان توهين شده است عملا به تبليغ اين فيلم ضد ايراني پرداخته است.

رويترز و واشنگتن پست نيز هماهنگ با ديگر رسانه ها  برخورد صريح و محكم رسانه هاي ايراني را جالب توجه خوانده و ابراز تعجب كرده اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 14:46  توسط   | 

شرابخواري يك برنده اسكار منجر به مرگ يك انسان شد

رانندگي در حال مستي فيلمنامه نويس برنده جايزه اسكار هاليوود منجر به مرگ وي شد.

به گزارش اي آنلاين "راجر آوري" فيلمنامه نويس مشهور سينماي آمريكا كه در سال 1994 به همراه تارانتينو موفق به دريافت جايزه اسكار براي فليم "قصه هاي عامه پند شده بود روز گذشته از سوي دادگاهي در آمريكا تحت تعقيب قرار گرفت.

وي چندي پيش به علت رانندگي در حال مستي يك مرد را كشت و همسرش نيز آسيب جدي ديد.

وي سال گذشته فيلمنامه "بيوولف" را بازي انجلينا جولي بر روي پرده سينماهاي جهان داشت.

اين اتفاق در حالي رخ مي دهد كه بسياري از ستاره هاي هاليوود با دلايل مشابه هنوز هم توسط مقام‌هاي قضايي تحت تعقيب هستند كه "كيانور ريوز" و " وودي هارلسون" از آن جمله اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 14:29  توسط   | 

کیانور ریوز به موجودات فضایی اعتقاد دارد

بازیگر فیلم‌هایی علمی– تخیلی سینمای جهان، کیانور ریوز اعلام کرد که به زندگی موجودات فضایی در سیارات دیگر اعتقاد دارد.

به گزارش آی ام دی بی ریوز که هفته آینده فیلم تخیلی روزی که زمین خاموش شد را بر روی پرده سینماهای جهان خواهد داشت در گفت وگویی گفت: من مردم بسیاری را دیدم که بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی را دیده اند اما کسی حرف آنها را باور نمی کند.

وی ادامه داد:چگونه می توان باور کرد که بر روی کرات دیگر زندگی جریان ندارد؟ من باور دارم که بسیاری از این موجودات فضایی در سیاره هایی نزدیک زمین زندگی می کنند.

وی پیش از این در فیلم هایی چون "کنستانتین" و "ماتریکس" نیز در این ژانر به ایفای نقش پرداخته بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 11:18  توسط   | 

كشتي گيربه سينماهاي جهان خواهد آمد


فيلم سينمايي "كشتي گير" از هفته آينده نمايش جهاني خود را در سينماهاي جهان براي اكران عمومي آغاز خواهد كرد.

به گزارش آي ام دي بي، اين فيلم را "دارن آرنوفسكي" كارگرداني كرده و فيلمنامه را نيز "رابرت سيگل" نگاشته است.

اين فيلم در ژانر كمدي-ورزشي نوشته شده و به داستان مبارزه طلبي يك قهرمان سابق كشتي براي احياي دوباره مي‌پردازد.

در اينم فيلم " ميكي روك"  ، "ماريسا تائومي" و "وس استيونس" بازي كرده‌اند.

اين فيلم در جشنواره هاي گوناگون جهاني در سال جاري درخشيده كه از مهم ترين آنها مي توان به جايزه جشنواره ونيز براي آرنوفسكي اشاره كرد.

اين فيلم در سه رشته در جايزه گلدن گلوب كانديد شده است.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم آذر 1387ساعت 12:40  توسط   | 

"ون جانسن" بازيگر فيلم هاي كلاسيك سينما درگذشت.

يك ستاره ديگر نيز درگذشت


به گزارش آي ام دي بي، اين بازيگر روز گذشته و در سن 92 ساللگي وبه علل طبيعي  در نيويورك و در خانه‌اش درگذشت.

جانسن در دهه 40 و 50 در سينما درخشيد. در آن سالها به اونام "سيناتراي خاموش" را داده بودند.

وي در دهه 60 به بازي در تئاتر وري آورد و تا دهه 80 در برادوي مشغول به بازي در تئاتر‌هاي مدرن و كلاسيك بود.

آخرين بازي او در سال 1992  ودر فيلم Clowning Around بود.وي در چندسريال تلويزيوني نيز بازي كرده بود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم آذر 1387ساعت 12:21  توسط   | 

نامزدهای گلدن گلوب مشخص شدن


کیت وینسلت و لئوناردو دی کاپریو از نامزدهای این دوره جوایز گلدن گلوب هستند.فیلم های مورد عجیب بنیامین باتون و فراست- نیکسون نامزد دریافت ۵ جایزه گلدن گلوب شده اند.

رقیب این دو فیلم، فیلم های خواننده، میلیونر رذل و راه انقلابی هستند.

تمام این فیلم ها برای کسب مهم ترین جایزه گلدن گلوب یعنی بهترین فیلم درام با هم رقابت دارند.

جوایز گلدن گلوب هر سال توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود در آمریکا اعطا می شود.

این جوايز معيار خوبی برای پيش بينی فيلم‌های موفق در مراسم اسكار محسوب مي‌شود.

یکی دیگر از نامزدهای جوایز گلدن گلوب فیلم تردید به کارگردانی جان پاتریک شانلی است.

اما در گروه فیلم های کمدی و موزیکال هم نام فیلم های ماما میا، در بروژ و بی خیال دیده می شود. رقیب این سه فیلم بعد از خواندن بسوزانید است.

هنرپیشه های مشهور آمریکایی مثل جورج کلونی و برد پیت در این فیلم کمدی بازی می کنند.

برد پیت و شان پن هم از چهره های شناخته شده ای هستند که نامزد دریافت جایزه بهترین هنرپیشه مرد شده اند.

آنجلینا جولی هم این دوره به عنوان یکی از نامزدهای بهترین هنرپیشه زن برگزیده شده است.

او با مریل استریپ، کیت وینسلت، آن هاتوی و کریستین تامس رقابت خواهد کرد.

اسامی برندگان جوایزگلدن گلوب یک ماه دیگر در مراسم ویژه ای در کالیفرنای آمریکا اعلام خواهد شد.


+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم آذر 1387ساعت 12:21  توسط   | 

مکزیک در اراه اکران جهانی

نمایش فیلم"دوسهئو"برای سینمای مکزیکدر سال۲۰۰۹ موفقیتی جهانی به شمار خواهد آمد.

به گزارش آی ام دی بی این فیلم را کارگردان جوان مکزیکی "آنتونیو زاوالا" کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را نیز خود نوشته است.

وی قبل از این تنها فیلم " بر روی لبه زمان" و  یک سریال تلویزیونی را کارگردانی کرده و این فیلم مهمترین تجربه  فیلمسازی وی در عرصه جهانی و بین المللی به حساب خواهد آمد.

در این اثر که در سال ۲۰۰۹ نمایش جهانی خود را آغاز خواهد کرد بازیگرانی چون "لئونار وارلا" و  "پائولونونز"و "پدور دامیان"بازی کرده اند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:52  توسط   | 

زندگي ادگار آلن پو فيلم مي‌شود

زندگي ادگار آلن پو نويسنده ادبيات داستاني آمريكا روي پرده سينما جان مي‌گيرد. کارگردان این فیلم، مایکل اسپورن خواهد بود.
 
به گزارش آی ام دی بی ، اين فيلم را «مايكل اسپورن» كارگرداني كرده و فيلمنامه آن را «ماكسين فيشر» به رشته تحرير در‌آورده است.

اسپورن پيش از اين، حدود 42 اثر سينمايي و تلويزيوني را كارگرداني كرده كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان فيلم‌هايي چون «افسانه كريسمس»، «مردي كه ميان برج‌ها راه مي رود» و «نايتينگل» را نام برد. 

ادگار آلن پو، نویسنده داستان‌های کوتاه، شاعر، نقاد و ویراستار آمریکایی است که عمده شهرتش به دلیل توسعه‌بخشیدن به سبک‌های ادبی ژانر وحشت و فانتزی است. فضای ترسناک و درون‌مایه گوتیک حاکم بر آثار او، در ادبیات داستانی آمریکا بی‌همتایند. پو از پیشروان داستان‌های پلیسی مدرن محسوب می‌شود و بسیاری از آثار او شهرت جهانی دارند.

در اين اثر بازيگراني چون «هيودنسي»، «آلفرد مولينا» و «ديانا ويست» بازي كرده‌اند.
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:45  توسط   | 

جان مالکوویچ و بازی در یک درام جنگی تازه

  "جان مالکوویچ" به همراه "پیتر اوتول" در یک درام جنگی -تاریخی تازه هم بازی  شده اند .

به گزارش آی ام دی بی این فیلم را "رائول رویز" کارگردانی می کند و فیلمنامه را نیز  "میا لسپربر"به رشته تحریر در آورده است.

از فیلم هایی که این کارگردان ۶۷ ساله شیلیایی ساخته می توان به آثاری چون " قلمرو گمشده "  و "کلیمت" اشاره کرد.

در این فیلم علاوه بر مالکوویچ و اوتول بازیگرانی چون "سافرون بروس"  و "لئونار وارولا" بازی کرده اند که در سال ۲۰۰۹ نمایش جهانی خود را آغاز خواهد کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:41  توسط   | 

رابین ویلیامز در یک کودکانه دیگر بازی می کند

 

 
رابین ویلیامز در یک اثر کودکانه دیگر به زودی ایفاگر نقش تازه ای خواهد بود.این بازیگر کمدی یش از این با بازی در فیلمی چون "جومانجی" و "خوش قدم" خوش درخشیده بود.


این فیلم بر اساس رمان "کرازیس" اثر "سام سووپ" ساخته می‌شود و فیلمنامه آن را "درک جولی" و "دیوید اشنایدرمن" اقتباس کرده‌اند.

سووپ نویسنده‌ای است که بیش‌تر آثارش را در حوزه ادبیات کودک و نوجوان می‌نویسد و مهم‌ترین کتاب وی نیز خاطرات سه ساله‌اش از دوران تدریس در یک مدرسه است که "من مداد هستم" نام دارد. این کتاب در سال 2004 از بهترین آثار متشر شده برای تصویر یک زندگی بهتر نام گرفت.

تا کنون علاوهبرویلیامز حضور "آلکساندرا تاتوم" به عنوان بازیگر در این فیلم قطعی شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:31  توسط   | 

جولی و پیت نامزد جایزه انجمن منتقدین

"بردپیت" و "آنجلینا جولی" زوج سینمای هالیوود از بزرگترین شانس های دریافت جایزه اسکار در سال۲۰۰۸به شمار می آیند.

به گزارش رویترز این دو برای بازی در دو فیلم کم هزینه و مستقل از جریان اصلی سینمای هالیوود چون"راز قتل بنجامین باتم" و "بچه عوضی" که هر دو بر اساس داستان هایی عاشقانه ساخته شده اند از بیشترین بخت برای دریافت کسب جایزه  اسکار برخوردار هستند.

این در حالی است که این دو از نامزدهای دریافت جایره انجمن منتقدان اعلام شدند و بخت اول تصاحب این جایزه هستند.

این اولین بار است که جولی و پیت در یک سال هر دو در فیلم هایی ارزشمند درخشیدند.این رویکرد نشان دهنده جدایی سبک فیمسازی مستقل از آثار پرهرینه هالیوودی است.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:18  توسط   | 

قتل و ترور خانواده بازیگر ها و بی امنی در هالیوود

مرگ  برادر یکی از ستارگان جوان هالیوود زنگ خطر تازه ای را برای ستارگان هالیوود در آستانه سال نو میلادی به وجود آورد.

به گزارش آسوشیتدرس  پلیس لس آنجلس روز گذشته خبر از مرگ برادر "مارک رافالو"ستاره جوان هالیوودی یک هفته پس از تیراندازی به سوی وی داد.

بر این اساس یک هفته س از ترور  "اسکات رافالو "دو نفر مظنون به قتل این جوان توسط پلیس دستگیر شدند که تحت بازجویی هستند.

ایناتفاق تنهاچندهفته پس از تراژدی ترور وحشیانه مادر و برادر و پسر خواهر "جنیفر آنیتسون" دیگر بازیگر جوان سینمای هالیوود رخ می دهد که موجی از نگرانی و وحشت را در میان ستاره های هالیوود و  خانواده هایشان به راه انداخته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 19:1  توسط   | 

محمد علی سجادی :بازی ها را باید تلطیف کنیم

یک کارگردان سینما از اهمیت تدوین نظام رده بندی بازی های رایانه ای در تامین امنیت روانی کودکان سخن گفت.

محمد عیل سجادی در گفت وگو با ... گفت:زمینه ساخت بازی های زایانه ای در کشورمان با توجه به توانایی های جوانان با استعداد در این حوزه را دارا هستیم و باید در این زمینه به شدت جدی باسیم و ازآن هواداری کنیم.

کارگردان فیلم"رنگ شب" ادامه داد:غربیها با اینکه هیچ خویت تاریخی ندارند و فاقد فرهنگ غنی هستند ، اسطوره های مدرن خلق می کنند اما با وجود گنجینه ارزشمند ادبی خودمان می توانیم کودکان و نسل تازه را با فرهنگ ایرانی آشنا کنیم.

کارگردان "اثیری" با بیان این مطلب که بازی های رایانه ای ناچار از حرکت و جذابیت هستند افزود:باید برای کودکان در سنین پایین تر خشونت را تلطیف کرد و بیشتر به حرکن و واکنش و هیجان بازی ها افزود.

سجادی قصهه ای ایرانی و مذهبی را دارای ظرفیت بالا برای تبدیل به بازی های رایانه ای دانست و تصریح کرد:باید با ساخت بازی هایی که با روح ایرانی و کودکانمان تطبیق دارد خود فضا را برای استفاده بیشتر از این بازیها آماده کنیم.

وی درپایان گفت:با دانشی که نسل تازه از سینما و رسانه دارد می تواند در زمینه استفاده از این بازی ها درک درستی داشته باشد و با تدوین نظام رده بندی سنی فرصت انتخاب او را بالا برده ایم.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 16:10  توسط   | 

در گزارش رويترز عنوان شد

تقلاي هاليوود براي كشاندن مردم به سينما

خبرگزاري رويترز در گزارش تازه اش به بررسي علل نمايش متعدد فيلم هاي كمدي در سينماي آمريكا براي فراموشي بحران اقتصادي از سوي مردم پرداخت.

بر اساس اين گزارش نمايش فيلم "چهار كريسمس" نيز در همين راستاست تا اين فيلم پس از سه هفته همچنان صدرنشين جدول فروش هفتگي فيلم‌ها در سينماي آمريكا باشد.

پل لوينسون استاد رسانه دانشگاه نيويورك در اين باره مي گويد: شايد اين فيلم هاي از ارزش زيادي بهره مند نباشند اما با مشاهده آنها مي توانيم غصه هايمان را در زندگي واقعي خود به فراموشي بسپاريم.

بسيار ياين دوره با دهه30 واوج موفقيت فيلم هاي كمودي مقايسه مي كنند كه برادران ماركس و لورل وهاردي مي توانستند شرايط سخت اجتماعي را بهبود بخشند.

در سال گذشته فيلم هايي كمدي چون "باهوش باش" ، "تندر گرمسيري" و "برادران استپ" نزديك به 100 ميليون فروش داشتند.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 15:35  توسط   | 

شكست مفتضحانه يك فيلم غير اخلاقي در گيشه

نمايش فيلم "شير" اخرين ساخته" گاس ون سنت" كه با اعتراض بسيار زيادي از سوي مذهبيون جهان در سينماهاي آمريكاي شمالي از هفته پيش آغاز شده بود باشكستس كامل رو به رو  شد.

به گزارش آي ام دي بي اين فيلم كه به تقديس هواداران همجنس بازي در آمريكا مي پرداخت در پايين ترين رتبه جدول فروش هفتگي فيلم ها قرار گرفت.

اين فيلم در زماني كه چندان فيلم پرفروشي هم در فهرست فيلم هاي نمايش داده شده حضور ندارد، با تحريم سنگين تماشاگران سينما رو به رو شد.

در اين اثر "شون پن" به عنوان بازيگر اصلي حضور داشت.اين فيلم در اولين هفته فروش تنها 5/1 ميليون دلار فروش داشت.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 15:17  توسط   | 

فيلم كمدي «چارچنگولي» رقبا را شكست داد

در حالي كه «چارچنگولي» ساخته «سعيد سهيلي» كماكان بيشترين مخاطب را دارد، اولين آمار فروش فيلم‌هاي «آتش سبز» و «خواستگار محترم» اعلام شد.

به گزارش اميد، فيلم «چارچنگولي» ساخته جديد «سعيد سهيلي» در دومين هفته فروش خود به رقم فروش 120 ميليون تومان رسيده است كه به گفته مصطفي شايسته پخش كننده اين فيلم با وجود كم بودن تبليغات،فروش خوبي داسته است.

اين فيلم در روزهاي پنجشنبه(7 آذر) و جمعه (8 آذر) جمعا 55 ميليون تومان فروخته است.

«دلداده» ساخته «قدرت‌الله صلح‌ميرزايي» ديگر فيلم تازه اكران از اين هفته در سر گروه سينمايي خود(گروه سينمايي آفريقا) نيز اكران شده و فروش خود را به 79 ميليون تومان رسانده است.

فروش فيلم «دعوت» ساخته «ابراهيم حاتمي‌كيا» كه پخش آن را نمايشگران در تعدادي از سينماهاي گروه آفريقا برعهده دارد، در 57 روز نمايش، به رقم838 ميليون تومان رسيده است.

فيلم «كنعان» ساخته «ماني حقيقي» كه پخش آن را هدايت فيلم در گروه سينمايي آزادي بر عهده دارد، جمع فروش خود را به 470 ميليون تومان رسانده و اكران آن تا 13 آذر تمديد شده است.

فيلم «آواز گنجشك‌ها» ساخته «مجيد مجيدي» كه توسط سوره در گروه سينمايي استقلال پخش مي‌شود، ديروز 5 ميليون و چهرصد هزار تومان فروش داشت و فروش كل آن به 318 ميليون و هشتصد هزار تومان رسيد.

فيلم «محيا» ساخته «اكبر خواجويي» نيز كه توسط شكوفا فيلم پخش ميشود،اكران خود را در شش سينما ادامه داده است و به فروش 163 ميليون توماني رسيده است و «خواستگار محترم»ديگر فيلم شكوفا فيلم نيز با فروش 14 ميليون و دويست هزار توماني در روز گذشته،جمع فروش خود را به 32 ميليون تومان رسانده است.

فيلم «آتش سبز»ساخته «محمد زضا اصلاني» نيز كه توسط باران فيلم در طرح ويژه پخش مي‌شود، حدود 2ميليون تومان فروش داشته است.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 12:44  توسط   | 

دلاوران بازسازي مي شود

فيلم سينمايي «دلاوران» با اقتياس از رماني به همين نام با تكميل عوامل  به زودي وارد مراحل ساخت خواهد شد.

به گزارش آي ام دي بي اين فيلم را « توني اسكات» بر اساس رماني اثر «سولي يوريك» خواهد ساخت.

توني اسكات فيلمساز 74 ساله بريتانيايي برادر رايدلي اسكات نامدار است.

از آثار پيشين اين كارگردان مي توان به فيلم هايي چون «دومينون» ، «جاسوس بازي» و «دژاوو» اشار كرد.

اين اثر در ژانر اكشن ساخت هشده و در دهه هفتاد نيز يك سريال تلويزيوني بر اساس آن ساخته شده است.

تاكنون نام بازيگراني كه قرار است در اين اثر بازي كنند منتشر نشده است.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 12:30  توسط   | 

تلاش خيريه كلوني براي قربانيان دارفور

«جرج كلوني» هنرپيشه سينماي هاليوود در اقدامي خيرخواهانه درآمد ناشي از يك برنامه زنده رابه قربانيان دارفور اهدا كرد.

 به گزارش آي ام دي بي اين بازيگر نامدار روز پنچ شنبه با اجراي برنامه اي شاد در لندن مبلغي در حدود 14 ميليون دلار را براي قربانبان دارفور جمع اوري كرد.

جرج كلوني از بازيگران فعال در عرصه اجتمعي سينماي امريكا ست كه اين مبلغ را به دوميليون مردم آواره در دارفور واقع در غرب سودان كه دچار جنگ هاي داخلي است اهدا كرده است.

«مت ديمون» و «اسكارلت يوهانسون» از مهمانان ويژه برنامه كلوني بودند كه 15هزار دلار به اين مراسم كمك كردند.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 11:17  توسط   | 

جولي قدرتمند ترين بازيگر هاليوود شد

«آنجلينا جولي» به عنوان قدرتمند ترين بازيگر سينماي هاليوود و «اپرا وينفري» نيز به عنوان برترين مجري برنامه‌هاي تليوزيوني برگزيده شد.

به گزارش آسوشيتد پرس موسسه هارپ در تازه ترين انتخابات سالانه خود «جولي» بازيگر فيلم « بچه عوضي»  را در بلالاي ليست 100 نفره خود قرار داد.

اين در خالي است كه اين بازيگر در سال گذشته در رتبه 24 ام اين ليست قرار داشت و به علت فعاليت هاي اجتماعي خود و بازي هاي خوب در فيلم هاي امسال اين عنوان را به دست آورده است.

اپرا وينفري مجري سيه چرده و ثروتمند آمريكايي نيز به عنوان بهترين مجري برنامه هاي تلويزيوني برگزيده شد.

پس از جولي«جوليا رابتز» و « ويترسپون» در رتبه هاي بعدي اين فهرست قرار دارند.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 11:16  توسط   | 

رویای جنگی

 

سینمای جنگی از همان روزهای ابتدایی ساخت سینما، همگام با تمام ژانر های متفاوت سینمایی به نوعی در ازتباط بوده و هنرمندان این گونه سینمایی در تلاش برای نمایاندن تطبیق کارشان با الگوهای دوران خود بوده اند.

نمایش تکنولوژی و توانایی های بصری سینمایی در هر دوره ای در ارتباط با سینمای جنگ خود را بیشتر از سایر عناصر تصویری نمایانده است.کاربرد جلوه های ویژه خود بحثی تخصص یدر سینمای جنگی است اما این نوشته سعی در بررسی ارتباط سینمای جنگ با زانری دارد که مفهوم جنگ و مبارزه جنگی همواره از مفاهیم اصلی آن بوده و زمینه ساز روایت این گونه از بطن تا پایان فیلم می شود.

سینمای فانتزی و سینمای جنگ در تاریخ سینما همواره از عنصرهای بصری مشابه نیز سود برده و با استفاده از مبارزه و صحنه های رویایی قالب سینمایی خود را قوام بخشیده اند.

 

 

جنگ از بنیان های اصلی سینمای فانتزی قرن بیستم

شاید نمایش و ساخت «جنگ ستارگان» در سال 1977 فرصتی برای طرفداران فیلم های سینمایی فانتزی بود که خود و ژانر مورد علاقه خود را در قله سینمای جهان ببنینند.نمایش جنگ های آخرالزمانی میان انسان های همچنان خیر ودر برابر موجودات سیاره ای شر و صف آرایی های لشکر های دو طرف را نمی توان از حافظه سینمای جنگی تاریخ سینما پاک کرد.اما به هر حال اتفاقی جالب بود که به چند نکته درباره نمایش صحنه های جنگی آن اشاره می کنیم:

جنگ ستارگان(1977)

 

*سلاح های استفاده شده در این فیلم اسلحه های مستعمل ارتش بریتانیا و کانادا در دوران دهه 50 و پس از جنگ بود.     Sterling L2A3 9mm SMG  جهانی دوم و از مدل

*اسلحه هایی که درازای بیشتری دارند سلاح ایی هستند که بر اساس مهمات ارتش نازی در دوران جنگ جهانی دوم طراحی شده اند و از نوع ام-جی 34 هستند.

*بسیاری از لحظات جنگی فیلم در صحرای تونس فیلمبرداری شده است که به لحاظ تصویر برداری فنی برای گروه که باید میزانسن های پر جنب و جوش جنگی را بازی کنند اتفاقی سخت و طاقت فرسا بود.

*جرج لوکاس برای دکوپاژ جنگ میان جنگنده های هوایی از آرشیو جنگ جهانی دوم و مبارزه هواپیماها موسوم به جنگ سگی بهره برد.

 

قرن یست و یکم و اعجاز رویا پردازی

پس از دوران جنگ سرد و ورود انسان به دنیای مدرن جنگ اما هنوز هم در زندگی بشر نقش داشت و غرب در هراس از بی قهرمانی برای تقابل با اسطوره های رزمی شرقی و حماسه سرایی با اقتباس از رمان های یک نویسنده بریتانیایی به نام "تالکین" تصمیم به خلق اثری زد که هم در نظر منتقدین جلوه خوبی داشت و هم از نوعی معجزه در استفاده از جلوه های ویزه برخوردار بود.

 

ارباب حلقه های نمایش اسطوره های خیالی

"ارباب حلقه ها" توانسته بود تا با بهره گیری از کارگردانی "پیتر جکسون" و خرج فوق العاده جنگ اسطوره های جادیی انگلو ساکسون را در برابر شیاطینی خودساخته خلق کند.در حالی که تمام این داستان در جنگ جهانی دوم نوشته شده بود و زمان وقوع داستان ارباب حلقه ها نزدیک دوره ای مثل "رستم" خودمان است.با این نفاوت که حماسه شاهنامه قدمتی هم اندازه تمدن غرب و شاید هم بیشتر دارد.

 

اما به هر حال استفاده تکنیکی مناسب از روایت و تکنولوژی این فیلم را به موفقیت رساند و در جرگه پرفروش ترین آثار سینمای فانتزی قرار داد.اتفاق مهم طراحی صحنه های نبرد های عظیم و بی نظیری است که در این سه گانه رقم می خورد.باید گفت که مهم تر از مفاهیم جادوگری ، نبرد اصلی ترین تم این فیلم ها به شمار می آید.

بد نیست به حربه های سازندگان فیلم نگاهی کنیم:

 *برای نمایش صحنه های نبرد آراگون بیش از دویست هزار جلوه ویپه استفاده شده است که 554 اپراتور رایانه ای مسوولیت تطبیق این جلوه ها را با فیلم اصلی بر عهده داشتند.

*برای خلق لحظات جنگ در این سه گانه بیش از 2400 نفر از عواما فنی در پشت دوربین مشغول به کار بودند، بیش از 48000 شمشیر مورد استفاده قرار گرفت و در حدود  150 اسب حضور داشتند.

*بازیگران فیلم قبل از شروع فیلمبرداری صحنه هایی از جنگ هایی که با شمشیر رخ داده است را مشاهده کردند و توسط یک استاد شمشیربازی اموزش دید هاند.

*وقتی کریستوفر لی می بایست صحنه ای را که خنجر می خورد را بازی کند خود را بی نیاز از اموزش متخخص ومشاور جنگی دید چون او سرباز نیروهای ویژه بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم بود و این آموزش ها را به خوبی آموخته بود.

 

دزدان جنگ طلب

نمایش جنگ های دریایی همواره از جذاب ترین بخش های سینمای فانتزی بوده اند.حضور رویا گونه این دزدان که مثل شیح بر کشتی ها حمله می کردند و در هالی های از مه ناپدید می شدند دستاویزی شد تا استودیو های بزرگ سینمایی همواره از این منبع بزرگ برای ساخت فیلم های سرگرم کننده و سطحی جنگی استفاده کننداما..

همچنان تکنولوژی توانست تا وسوسه تازه ای باشد برای سینماگران تا این شخصیت های جذاب هم مردن و به روز شوند و با استفاده از جلوه های بصری خیره کننده رکورد فروش تاریخ سینما را نیز جا به جا کنند.

 دزدان دریایی کاراییب

دزدان دریایی کاراییب با بازی زیبا و کم نقص "جانی دپ" از محبوب تر ین فیلم های دنباله دار این چند سال ابتدایی قرن تازه است که بد نیست به چند نکته پردازی در طراحی صحنه های جنگی این فیلم هم اشاره کنیم:

 *خساراتی که سازندگان این فیلم در اثر اصابت توپ و گلوله خوردند چیزی در حدود 350000 هزار دلار بر آورد شده است.

*آوایی که در جنگ های موجود در فیلم شینیده می شود "جیغ ویلهلم" نام دارد که میان جنگ های میان ارتش دریایی بریتانیا و دزدان بارباروسا نیز شنیده شده بود.

*به علت اینکه تصویربرداری در خارج از استودیو برای سازندگان بسیار خطرناک بوده است یک تیم ویزه آموزش نظامی مسوولیت صحنه پردازی ها را بر عهده داشته است.

 

به هرحال بسیاری از فیلم های  فانتزی سرشاز از لحظات جنگی بوده اند که نمی توان به همه جزییات انها اشاره کرد اما واقعیت این است مه نبرد و پیروزی بر شر همواره به عنوان یکی از جذابترین الگوهای سینمایی مورد توجه قرار داشته و این اتفاق همچنان ادامه خواهد داشت.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 19:51  توسط   | 

نامه سرگشاده سران هاليوود در لس‌آنجلس تايمز

پس از اعلام رسمي اتحاديه بازيگران هاليوود مبني بر اعتصاب براي احقاق منافع مالي خود سران هاليوود در نامه اي سرگشاده بازيگران را به زياده خواهي متهم كرد.

به گزارش آسوشيتدپرس تهيه كنندگان بزرگ هاليوودي در نامه اي كه به امضاي هشت استوديو بزرگ از جمله پارامونت و والت ديسني اعلام كردند كه كناره گيري بازيگران هاليوودي از قراردادهاي پيشين آنها به صنعت سينما و فيلم آمريكا ضربه خواهد زد.

در اين نامه امده است كه هر اتحاديه اي قانون خود را دارد و ما گرچه ادعا نمي كنيم كه شرايط ما بهتر است اما به يقين متفاوت تر خواهد بود.

در ادامه اين نامه از لزوم تعهد بازيگران به قراردادهايشان سخن گفته شده و اعلام شده است كه بازيگران ادعايي فراتر از شرايط واقعي دارند و مي خواهند بيشتر از كساني كه در اين صنعت زحمت مي كشند دستمزد دريافت كنند.

اين درحالي است كه اتحاديه بازيگران رسما در اين ماه با اكثريت ارا اعتصاب را در صورن عدم پذيرش خواسته هايشان تصويب كرده بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر 1387ساعت 15:45  توسط   | 

درگيري چين وتايوان بر سر يك عاشقانه

چين نمايش يك فيلم عاشقانه را كه ساخته كشور تايوان است در سراسر اين كشور ممنوع اعلام كردو ان راتوقيف كرد.

به گزارش رويترز اين فيلم تايواني به روايت داستاني عاشقانه دو تايواني و يك ژاپني مي پردازد.

اين درحالي است كه اين فيلم پرفروش ترين فيلم تايوان در سال گذشته بوده و نماينده رسمي اين كشور در جايزه اسكار نيز است.

اين فيلم در حالي توقيف مي شود كه به صورت دي وي دي در سراسر چشن پخش شده و اماده نمايش عمومي در جين بوده است.

مقامات چين معتقدند اين اثر تحت نفوذ امپرياليسم ژاپني ساخته شده و تاريخ را تحريف مي كند.

نام اين اثر"كاپيتان شماره 7 " است كه توسط "تي شنگ وي" ساخته شده است.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر 1387ساعت 15:20  توسط   | 

نغمه ثمینی:نمی توان منکر خشونت بازی های غربی شد

نغمه ثمینی نویسنده فیلمنامه و کارشناس سینما از اهمیت تدوین نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای برای استفاده سالم و پاک کودکان ایرانی سخن گفت.

ثمینی در گفت وگو با .... گفت: در وهله اول باید در ساخت این گونه بازی ها از الگوهای تکینیکی موفق در سوژه پردازی و نگارش اصولی بازی ها استفاده کرد تا جذابیت این بازی ها برای کودکان حفظ شود.

این استاد دانشگاه تهران ادامه داد:نباید طراحی این گونه بازی ها به شکلی باشد که کودک نسبت به آن احساس غرابت کند.

وی افزود: باید با استفاده از منابع ادبی ارزشمند مثل شاهنامه و ... این بازی ها را برای کودک خود ایرانی و بومی کنیم و نسبت به زمان معاصر برای کودکان ونوجوانان این شکل بازی ها را آداپته کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که تدوین نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای  برای کودکان بسیار مناسب است تصریح کرد:توان فکری که یک کودک ۸ ساله دارد با یک نوجوان متفاوت است و تدوین نظام رده بندی سنی اتفاق خوبیست.

ثمینی افزود: دلیل حضور بازی های خشن و گرایش کودکان به این بازی ها نرسیدن خوراک فرهنگی به آنان است که با تشکیل بنیاد بازی های رایانه ای می تواند این نگرانی رفع شود.

نویسنده فیلمنامه "خون بازی" نظارت والدین را در این مسئله محدود دانست و گفت:نمی توان منکر خشونت بازی های غربی شد و راه حل درست این است که باید به جای حضور خشونت در بازی ها روابط انسانی و خانوادگی را جایگزین آن کنیم که نیازمند کارشناسی های دقیق از سوی کارشناسان است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1387ساعت 17:27  توسط   | 

تبلیغلت وسیع سینمای هالیوود برای یک اثر غیراخلاقی

درحالی مه بسیاری از مردم ایالات متحده نسبت به نمایش فیلم ضد اخلاقی" شیر" واکنش نشان داده اند اما سینمای هالیوود در تبلیغاتی غیر قابل تصور آماده نمایش این فیلم می شود.

به گزارش رویترز این فیلم که آخرین اثر: گاس ون سنت" فیلمساز همچنس گرا است، فیلم شیر با روایتی جانبدارانه از مفهوم های غیر اخلاقی از هفته آینده به بازار سینمایی می آید.

این فیلم که در آن بازیگری چون "شون پن" که از هواداران آزادی قانون همجنس گرایی در هالیوود است بازی کرده در ادامه سایر ون سنت به تبلیغ مفهومات ضد انسانی چون همجنس گرایی  ودخالت ان در سیاسیت می پردازد.

بسیاری از کشورها تاکنون حاضر به نمایش این فیلم نشده اند و این به معنای شکست تجای آن در بعد بین المللی خواهد بود.

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 15:14  توسط   | 

مصطفي رحماندوست: ردبندي سني بايد بومي شود

مصطفي رحماندوست شاعر كودك ونو جوان با تاكيد بر لزوم تدوين بازي هاي رايانه اي از نياز جامعه بر بومي سازي اين نظام سخن گفت.

رحمانمدوست در گفت و گو با ... گفت :بازي هاي رايانه اي را بايد بر اساس ويژگي هاي روانشناختي كودكان توليد كرد ولي در هر حال نبايد از جنبه تفريحي و هيجاني اين بازي ها دور شد.

وي ادامه داد : بسيار ياز كشورها با ساخت بازي هاي خشن و سيستم غلط رفتاري از غلاقه كودكان به اين بازي ها سو استفاده مي كنند و به جاي اينكه كودك از باز يلذت ببرد از بازي كردن عصبي مي شود.

رحماندوست بابيان اين مطلب كه نظام رده بندي سني بايد بر اساس ويژگي هاي بومي كودك ايراني طراحي شود، افزود: تاثيرات جغرافيايي و تاريخي كودك ايراني با ساير كودكان متفاوت است و بايد با استفاده از نظرات كارشناسان گرو ه هاي استفاده كننده از اين بازي ها را مشخص كرد.

وي با اشاره به خشونت افراطي در برخي از بازي هاي غربي تصريح كرد: من معتقدم بخشي از هيجان كودكان ترس و خشونت است اما كدوك در بازي هاي رايانه هاي نبايد عامل خشونت باشد بلكه بايد تنها سايه ‌از ترس را تجربه كند و عنصري ناظر باشد.

رحماندوست در پايان از نقش مهم والدين در نظارت بر بازي هايي كه كودكانشان انجام مي دهند خبر داد و گفت: حفظ بهداشت رواني كودكان بايد از طريق صدا وسيما ، برگزاري كارگاه هاي اموزشي مختلف در مراكز فرهنگي و تريبون هاي مختلف به والدين انها آموزش داده شود.

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 11:32  توسط   | 

مقالات و گفت‌وگوهاي سينماگران در كتاب «سينما و امنيت اجتماعي» منتشر می‌شود

 
کتاب «سینما و امنیت اجتماعی» شامل مقالات و گفت وگو هایی با صاحب نطران برجسته سینمایی و کارشناسان علوم انتظامی و اجتماعی به کوشش مسعودفراستی نویسنده و منتقدسینما،همزمان با جشنواره فیلم پلیس منتشر می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری امید به نقل از روابط عمومي سومين جشنواره فيلم پليس، كتاب "سينما و امنيت اجتماعي" يازده مقاله و گفتگو از رخشان بني‌اعتماد، مهدي فخيم‌زاده ، بهروز افخمي، رسول صدرعاملي، جواد طوسي، فرزاد موتمن، دكتر جعفر كوشا، دكتر احدفرامرز قراملكي، دكتر فربد فدايي، دكتر شهلا معظمي، دكتر مجيد حسيني‌زاد، چاپ خواهد شد. 

سومين جشنواره فيلم پليس اين كتاب را با هداف بررسي آسيب‌هاي اجتماعي،‌نقش موثر سينما در استقرار و گسترش امنيت اجتماعي و آشنايي متقابل جامعه سينمايي و نهادهاي مسئول برقراري نظم و امنيت اجتماعي در كشور با خواسته‌ها و انتظارات يكديگر تهيه و تدوين كرده است. 

بنابر اين گزارش اين كتاب در 300 صفحه در قطع رقعي و با تيراژ دوهزار جلد،‌همزمان با سومين جشنواره فيلم پليس منتشر و در اختيار مخاطبان جشنواره و ساير علاقمندان قرار خواهد گرفت. 

سومين جشنواره فيلم پليس با مشاركت و حمايت مدرسه مالي و اعتباري قوامين از 19 تا22 آذر ماه امسال، در تهران برگزار مي‌شود.


+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 10:53  توسط   | 

تمجید رویترز از یک مستند ایرانی

خبرگزاری رویترز در مقاله ای به تحسین از یک مستند ایرانی درباره افغانستان پرداخت و این فیلم را نمایش قدم های افغانی ها از زیر ظلم طالبان عنوان کرد.

این فیلم را بهاره حسینی مستندساز جوان ایرانی ساخته که مستندی درباره اولین رقابت تیم فوتبال زنان افغانستان در یک دیدار رسمی با تیم پاکستا ناست و " دختران هم می توانند گل بزنند نام دارد.

این مقاله در ادامه می نویسد:این فیلم نمایش می دهد که زنان افغان در دوره طالبان بسیار از نظر آزادی و تحصیا در محدودیت قرار داشتند.

شامیلا کوهستانی در مصاحبه ای در این فیلم می گوید: ما می خواستیم به دنیا قدرت زنان افغانی را نشان دهیم.

حسینی درباره این فیلم می گوید: زنان افغانی با ورزش می خواهند آزادی فیزیک خود را به دست اورند.

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 10:32  توسط   | 

فروش ضعیف چارچنگولی و دلداده در ماه پایانی سال

با نزدیک شدن اکران سینمای ایران به زمستان و نزدیکی جشنواره فیلم فجر فروش فیلم های تازه نمایش داده شده در ماه آذر چندان امیدوار کننده به نظر نمی اید.

به گزارش امید فیلم دعوت همچنان پیشتاز اول جدول فروش فیلم های اکرانی نی است و هنوز هم در صدر قرار دارد.فيلم سينمايي «چارچنگولي» ساخته سعيد سهيلي و «دلداده» به كارگرداني قدرت‌ا... صلح ميرزايي به ترتيب در چهار روز اول اكران خود در سطح 19 و 16 سينما به فروش بالغ بر 39 ميليون و پانصدهزار تومان و 23 ميليون و پانصد هزار توماني دست يافتند.  فيلم «دعوت» جديدترين ساخته ابراهيم حاتمي‌كيا نيز پس از 59 روز اكران در سطح 11 سينما نزديك به 820 ميليون تومان فروش داشته و «آواز گنجشك‌ها» به كارگرداني مجيد مجيدي هم پس از 52 روز اكران در سطح 14 سينما بالغ بر 295 ميليون تومان فروخته است.

«كنعان» ساخته ماني حقيقي نيز پس از گذشت 52 روز اكران در سطح 8 سينما، بيش از 441 ميليون تومان فروش داشته است.

همچنين طبق آمار منتشرشده از سوي بنياد سينمايي فارابي، فيلم «محيا» ساخته اكبر خواجويي هم پس از 37 روز اكران در 11 سينما نزديك به 130 ميليون تومان و «خواب زمستاني» اثر سيامك شايقي نيز در 32 روز اكران در 8 سينما بالغ بر 31 ميليون تومان فروش داشته است.

فيلم خارجي «پسران پرواز» نيز در 14 روز اول اكران خود، بالغ بر 7 ميليون و پانصدهزار تومان فروخته است. 

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 10:21  توسط   | 

سايه اعتياد بر سر ستاره انگليسي

امي واين هاوس بازيگر وخواننده انگليسي بار ديگر بهعلت استفاده شديد داروهاي آرام بخش بار ديگر راهي بيمارستان شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه وي كه در اين روزها با همسرش دچار مشكلات حقوقي براي جدايي است و چندي پيش نيز به علت استفاده بي رويه از مواد مخدر در بيمارستان بستري شده بود روز يكشنبه به يك كلينيك خصوصي در لندن منتقل شد.

وي چندين ماه است كه  با مشكلات الكل و كوكايين درگير است و به اعتقاد پزشكان بيماري تازه او در اثر واكنش او به دوري از اينمواد است.

وي 25 ساله و برنده جايزه امي انگليس است.اتفاقي كه در باره او رخ داد بار ديگر نگراني روانشناسان را درباره الگو برداري جوانان غربي از چنين ستاره هايي برانگيخته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر 1387ساعت 12:47  توسط   | 

امیررضا خادم :خشونت بحران ایجاد می کند

امیررضا خادم قهرمان کشتی ازاد جهان ونماینده مردم تهران در مجلس هفتم از لزوم ساخ تبازی های رایانه ای با توجه به فرهنگ بومی کشورمان سخن گفت.

خادم در گفت وگو با ...گفت:نکته ای که باید در ساخت این بازی ها مورد توجه قرار گیرد این است که اگر اصل هیجان را دراین بازی ها مورد توجه قرار ندهیم ،نمی توانیم انگیزه ای برای جذب مخاطب داشته باشیم.

این فعال فرهنگ کشور ادامه داد:متاسفانه در بازی های رایج در دنیا خشونت یک عنصر رایج شده که محا اشکال است  و با فرهنگ ما همخوانی ندارد و اگر نسبت به آن بی توجهی صورت گیرد، بحران ایجاد می کند.

خادم با بیان این مطلب که باید در برابر خشونت موجود در بازی های رایانه ای بین المللی برنامه ریزی اصولی داشته باشیم، افزود:باید برنامه ریزی ما به گونه ای باشد که خلاقیت و تفکر را حین ساخت این بازی ها با توجه به فضای فرهنگی کشورمان مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم تصریح کرد:بیشترین مراجعه به بازی های رایانه ای بین سنین کودکی ونوجوانی است و هر چقدر سن بالاتر می رود جذابیت این بازی ها نیز به دلیلی مشغله ها بیشتر می شود بنابراین باید به دنبال راهکارهای تازه ای برای ساخت این بازی ها با تطبیق با فرهنگ کشور خودمان باشیم.

خادم در پایان گفت:ساخت بازی هایی که ضریب هیجان بالا دارند و از ورزش های انفرادی سرچشمه می گشرند مثل: کشتی، تکواندو و جودو می تواند برای کودکان و نوجوانان دلپذیر باشد وعلاوه بر این با تکیه بر آیین های پهلاوانی نیز می توان این بازی ها را بومی کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آذر 1387ساعت 17:57  توسط   | 

تردید دوباره سازندگان هری پاتر برای نمایش این فیلم

عدم نمایش فیلم "هری پاتر و شاهزاده دورگه" خشم تماشاگرانی را که قرار بود به دیدن این فیلم روند را بر انگیخته است.

به گزارش ای آن لاین تردید کمپانی برادران وانر در نمایش این فیلم و تعویق دوباره تاریخ نمایش آن با واکنش منفی بساری از کارشناسان رو به رو شده است.

بسیاری از این منتقدان دلیل اصلی این امر را نگرانی هالیوود از عدم اقبال به این فیلم می دانند که یا توجه به بحران اخیر اقتصادی در آمریکا و اعتصاب تازه بازیگران دور از تصور نیست.

این مسئله به عوملاین اثر هم سرایت کده است که تدوینگر این فیلم این اقدام را حرکتی تاسف بار برای سینما عنوان کرده و مخاطبان را عصبانی توصیف کرده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آذر 1387ساعت 16:14  توسط   | 

مینو فرشچی:تاثیر بازی های رایانه ای حیرت انگیز است

مینو فرشچی تاثیر بازی هخای رایانه ای را بر روی ذهن و روح کودکان را حیرت انگیز عنوان کرد.

این فیلمنامه نویس سینمای کشورمان گفت : بازی های رایانه ای رد کشورمان حتما باید بومی شود چون رایانه مانند هر رسانه دیگری تاثیر دوپهلو بر روی مخاطبان جامعه دارد.

وی ادامه داد: تاثیر منفی آن این است که در صورت استفاده بی نظارت کودکان از بازی های رایانه ای بین المللی ، انها با فرهنگ خودشان بیگانه می شوند و این وظیفه ماست که بازی های منطبق با فرهنگ خودمان طراحی کنیم.

نویسنده فیلمنامه شوکران ادامه داد:رده بندی سنی بازی های رایانه ای کمک می کند تا در برابر فرهتگ بیگانه مقابله کنیم و دوام بیاوریم چون نمی توانیم حضور تکنولوژی را انکار کنیم در غیر این صورت کودکان ما در به طور کامل جلب فرهنگ بیگانه میشوند وبه نظر من تدوین برنامه ای برای نظام رده بندی سنی برای کاربران بازی های رایانه ای اقدامی لازم و ضروری است.

وی افزود:  برای نظارت کافی برروی این نظام رده بندی باید فرهنگ استفاده و نظارت خانواده ها را تثبیت و مورد استفاده قرار دهیم و کشورهای دیگر را حتی در زمینه سینما مورد توجه قرار داده تا بتوانیم این نظام رده بندی را نهادینه کنیم.

وی نقش والدین را در زمینه فرهنگ سازی در این نظام رده بندی را با اهمیت عنوان کرد و گفت:بهترین کار این است که با استفاده از رسانه ها و موارد دیگر به ترویج نفی خشونت در بازی های رایانه ای بپردازیم که در بازی های غربی تبدیل به مشکلی بزرگ شده است.

نویسنده فیلمنامه "کاغذ بی خط" افزود: در زمینه نگارش فیلمنامه های این بازی ها و از بعد تکنیکی بهتر است از کسانی استفاده کنیم که هم مخاطب را باتوجه به سن و سالشان می شناسند و نیز با روانشناسی آشنایی دارند.

 

نویسنده فیلمنامه "بانوی اردیبهشت" در پایان تصریح کرد: چه بخواهیم  چه نه، رایانه امروز بر ذهن و روح کودکان و نسل تازه تاثیری حیرت آور داردو باید نظارتی حمایتگر و مصلحانه بر روی این بازی ها انجام شود.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر 1387ساعت 15:33  توسط   | 

سارا پالین و دنیای تازه ای به نام شهرت

گرچه جان مک کین در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا رقابت را به اوباما واگذار کرد اما هنوز هم معاون وی سوژه رسانه های جهان است.

آسوشیتدپرس در گزارشی به جنبه هایی که پالین را برای رسانه ها جذاب کرده، پرداخته و نوشته است: وی اولین سیاستمداری است که از سوی رسانه ها چون یک ستاره برخورد می شود و هر روز باپیشنهاد مصاحبه ، نوشتن کتاب و بازی در فیلم های سینمایی روبه رو می شود.اپرا وینفری ، لترمن و لنو از او می خواهند که به حضورش در تلویزیون ادامه دهند.

یکی از شبکه های تلویزیونی به اوپیشنهاد داده تا با صحبت در برنامه اش مبلغ بالایی رادریافت کند و نیز از او خواسته تا باساخت یک مستند درباره زندگیش موافقت کند.

به نظر می آید که کوچک بودن پالین برای پستی که مک کین برای او در نظر گرفته بود شخصیت کاریکاتورگونه اش را برای رسانه ها جذاب کرده است.

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1387ساعت 17:7  توسط   | 

تهدید رسمی انجمن بازیگران آمریکا به اعتصاب

انجمن بازیگران سینما و تلویزیون ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که در صورتیکه استودیو های بزرگ فیلمسازی در هالیوود خواسته هایشان را نپزیرند، دست به اعتصاب خواهند زد.

به گزارش آسوشیتدپرس ،" آلن روزنبرگ" رییس اتحادیه بازیگران گفت: ما فشارهای سختی را پشت سرگذاشتیم و فداکاری کردیم تا نهایتا  تا به این نتیجه رسیدیم.اکنون زمانی برای اتحادیه است تا بلند شوند و حقوق را با مذاکره از استودیای فیلمسازی ایافا کنند.

سخنگوی اتحادیه بازیگران با بیان اینکه به ادامه مذاکره از سوی سازندگان فیلم ها امیدوار نیست افزود: آنها تاکنون پاشخ ما را نداده اند.

بازیگران امیدوارند تا با اعتصابی سراسری نظی آنچه نویسندگان فیلمنامه در سال گذشته به حق خود برسند.این در حالی است که بحران اقتصادی اخیر در نزول سرمایه در هالیوود به شدت نمایان است.
+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1387ساعت 16:53  توسط   | 

حبیب دهقان نسب : نظام رده بندی راهکار حفظ فرهنگ ماست

حبیب دهقان نسب بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون کشورمان تدوین نظام رده بندی بازی های رایانه ای را از سوی بنیاد بازی های رایاته ای اقدامی در جهت پاکسازی محیط این بازی ها به عنوان یک رسانه و هنر نو از مسایل ناهنجار و غیر اخلاقی دانست.

وی در گفت وگو با .... گفت: بازی های که در غرب ساخته می شود و من می شناسم همواره مملو از خشونت و کشتار است و این برای کودکان که آمادگی پذیرش مفاهیم گوناگون را دارند بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: اگر امروز بنیاد بازی های رایانه ای دست به تد وین یک نظام رده بندی مفید زده  باید تلاش کرد تا کودکان ما به سوی استفاده از آیین ها و سنت های فرهنگی-مذهبی خودمان باشند که از صحنه های نابهنجار عاری هستند.

این بازیگر سینما افزود:مهمترین حرکت در راستای پاکسازی محیط بازی های رایانه ای پس از تدوین نظام رده بندی فرهنگ سازی مناسب در این زمینه است که کاربران این بازی ها به آن عمل کند. در غیر این صورت ضابطه به تنهایی پاسخگوی این مسئله نخواهد بود.

دهقان نسب ادامه داد: در تدوین این نظام با توجه به الگوی فرهنگی کشورما و منطقه خاورمیانه باید از آیین ها و رسوم خاص خودمان بهره مند شویم و در راه شناسایی تاریخ ما که سرشار از سنت های پهلوانی است استفاده کرد.

وی با بیان این مطلب که "نقش والدین بر نظارت بر فرزندان  در استفاده از بازی های رایانه ای بسیار مهم است " تصریح کرد: علاوه بر حمایت مسولان توجه خانواده ها به بهره مندی کودکان در استفاده از بازی ها اهمیت دارد زیرا سخت گیری آنها در این زمینه به سالم سازی اندیشه کودکانشان منتهی خواهد شد.

 

دهقان نسب همچنین از پرداختن به مفاهیم مذهبی در این نظام پرداخت و افزود:می توان از کتاب های مذهبی و قصه های قرآنی برای تولید این بازی ها بهره برد و علاوه بر این ساخت بازی هایی بر اساس وقایع مهم تاریخ اسلام و زندگی بزرگان دین می تواند به عنوان یک مشخصه در این نظام وجود داشته باشد.

دهقان نسب در پایان از نقش بسزای رسانه ای جمعی در فر هنگ سازی نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای خبر  داد  و  گفت :سازمان صداو سیما با برگزاری سکمینار های تخصصی در دو جنبه تکنیکی و روانشناسانه و نیز ساخت برنامه هایی برای کودکان از طریق انیمیشن راهکار صحیح استفاده از این گونه بازی ها را معرفی کند.

+ نوشته شده در  جمعه یکم آذر 1387ساعت 13:55  توسط   |